Aktualności

 
 
10 lutego 2023 r.
Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok oraz Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych Karpaty sredecznie zaprasza w dniu 17 lutego br. o godz.17:00 na konferencję KORONA ZIEMI SANOCKIEJ – Spotkanie Ludzi Gór, które odbędzie się w auli Centrum Sportowo -Dydaktycznego Uczelni Państwowej w Sanoku przy ul. Mickiewicza 21. Wystąpią nasi koledzy przewodnicy: dr Edward Marszałek, Mariusz Janik i Łukasz Łagożny, moderatorem spotkania będzie Piotr Kutiak. Serdecznie zapraszamy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 lutego 2023 r.
Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy – Przewodnicy Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych KARPATY.
W I kwartale 2023 r. na XV Opłatku Przewodnickim w dniu 15 stycznia br. rozpoczęliśmy kolejny cykl szkoleń, które są nieodłącznym elementem naszej statutowej działalności.
W dniu 4 lutego 2023 r. o godz. 10:00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych (przy ul. Bełskiej 7) odbędzie się spotkanie szkoleniowe z przewodników Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych KARPATY z dyrekcją BdPN. Będzie to okazja do obejrzenia odnowionej ze środków zewnętrzych placówki BdPN, w której to modernizacji udział miał nasz śp. kolega przewodnik Adam Leń i jego pamięci pozwolę sobie zadedykować przedmiotowe spotkanie.
W trakcie szkolenia będzie czas na pytania, odpowiedzi i dyskusje, a także zwiedzanie nowych ekspozycji muzealnych.
Link do formularza zgłoszeniowego
liczba miejsc ograniczona do 30 osób.
 
Program spotkania:
10:00 – 12:30
– Wprowadzenie
 – Buczyny z listy światowego dziedzictwa UNESCO w BdPN –  dr Stanisław Kucharzyk
O Stroińskich – dawnych właścicielach Sianekdr Grażyna Holly
– Dyskusja
– Poczestunek, pobranie materiałów promocyjnych
12:30 – 13:00 Zwiedzanie nowych ekspozycji muzealnych.
z przewodnickim pozdrowieniem – Piotr Kutiak